MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa Bal’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajıdır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa Bal’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajıdır.

 

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Kurtuluş Savaşına önderlik eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşlarıyla birlikte ülkemizin kaderini değiştirerek, Türkiye Cumhuriyetimizin temellerini atmıştır. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir’. diyerek bizlere emanet ettiği Türk Milleti´nin kanı, canı ve sonsuz emekleriyle kurulan Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatmak hepimizin vazgeçilmez ortak sorumluluğudur.

Tarihte olduğu gibi günümüzde de vatanımızın bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğimizi hedef alan şer güçler, 15 Temmuzda bir kez daha ortaya çıkmış, Aziz milletimiz, aradan geçen 94 yıla rağmen bayrağına olan aşkından, vatan sevgisinden ve devletine olan bağlılığından hiçbir şey kaybetmediğini, 15 Temmuz akşamı bütün dünyaya bir kez daha göstermiştir. Millet, ister dışarıdan ister içeriden olsun devletine yönelen bütün ‘hayasızca akın’lara karşı gövdesini siper etmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, eşsiz fedakârlıklarıyla milletimizin gönlünde ölümsüzleşen bütün şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor; Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümünü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı içten dileklerimle kutluyorum.

 

                                                            İsa BAL

                                                      İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.