MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa Bal’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajıdır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın İsa Bal’ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajıdır.

24 Kasım Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mekteplerinin Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. 24 Kasım en zor şartlarda bile, memleketimizin her köşesinde etrafına umut ve ışık saçan, öğrencilerimize bir anne bir baba misali ‘evladım’ diyerek seslenen öğrencilerimizle gülüp ağlayan, vefakâr, cefakâr öğretmenlerimizin günüdür.

Öğretmenlik; ülkelerin geleceğine yön veren, geleceğe yön verirken geçmişi başarılı şekilde aktaran yeri geldiğinde bir köyde, yeri geldiğinde bir mezrada, yeri geldiğinde ülkenin ücra bir köşesinde sorumlulukla fidanlar yetiştiren fedakârlıkla yoğrulmuş bir meslektir. Öğretmenlik; Başöğretmen Atatürk’ün ifade ettiği gibi “Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık veren kutsal ve onurlu bir mesleğin adıdır.

Anadolu´nun Torosu´nu, Karadeniz’in yalçın dağlarını, geçit vermez yolları, bayırları, köyleri aşıp gelirler. Gurbetini gönlünde yaşayıp… Barışı, kardeşliği, dostluğu, güzelliği öğretirler. Dededen toruna nesilleri bir heykeltıraş sabrıyla yoğururlar. Cehalet mi pusu kurduğu karanlıktan söküp atarlar. Vatanına candan bağlı, sözlerine sadıktırlar.

Boşa gitmez öğretmenlerin verdiği emekler; eğitimsiz toplum yerde emekler.

Bu vesile ile 24 Kasım Öğretmenler Günü´nde Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk´ü rahmet ve şükranla anıyor, Şehit olan öğretmenlerimize Allah´tan rahmet diliyor, bu duygu ve düşüncelerle tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Gününü kutluyorum.

İsa BAL
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.