MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali VURGUN'un 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ali VURGUN'un 2021-2022 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılış Mesajı

Her biri ayrı bir Dünya ve Biricik Yavrularım,

Yaklaşık bir buçuk yıl aradan sonra sizlerle buluşabilmenin heyecanını en kalbi duygularımla paylaşıyorum. Covid 19 salgını ile yüz yüze eğitime zaman zaman vermiş olduğumuz aralar sonrasında sizler için tüm tedbirlerimizi aldık ve okullarımızı öğretmenleriniz ile beraber eğitim öğretime hazır hale getirdik. Sizler okulunuzu ve öğretmenlerinizi özlerken; bizler de geleceğimiz olan değerli yavrularımızı özledik. Okullarımızda Covid 19 tedbirlerine uygun bir şekilde maske ve dezenfektan kurallarına dikkat ederek her gün daha büyük umutlarla yüz yüze eğitimi hep beraber gerçekleştiriyor olacağız.

Sevgili Meslektaşlarım,

Yaz tatili sonrasında sizlerle beraber hazır hale getirdiğimiz okullarımızda çocuklarımız ile buluşmak için hazırlıklarda olduğunuzu ve çocuklarımızı nasıl özlediğinizi en kalbi duygularımızla paylaşıyoruz. Sizler Kurtuluş Savaşı'nda cephede elinden gelen her şeyi yapan vatan evlatlarının hissiyatı ile Covid 19 sürecini elinizden gelenin en faydalı haliyle yönettiniz. Geleceğimizin en kıymetli varisleri için sizler en güvenilir destek en doğru yol göstericisiniz. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez." sözünü anımsayarak şimdi sımsıkı bağlı bir şekilde en verimli hali ile atacağımız adımlarımızı çocuklarımızın katılımı ile planlayarak ilerleme zamanıdır.

Değerli Velilerimiz,

Bakanlığımızın hedefleri doğrultusunda tam kapasite ve tam zamanlı yüz yüze eğitim sürecini yüksek fayda önemini gözeterek Covid 19 Salgınına dair tüm tedbirlerimizi alarak ihtiyaçların karşılanmasını sağladık. Özellikle maske ve dezenfektanların okullarımızın tümünde hazır olması sizler için olduğu kadar bizler için de ilk öncelik oldu. 2021-2022 eğitim öğretim yılında akademik başarı başta olmak üzere, sportif, sanatsal, kültürel, sosyal ve bilimsel olmak üzere her alanda tüm okul ve öğrencilerimiz ile yer alma gayretindeyiz. Bu süreçte sizlerin destekleyici ve anlayışlı tutumunuz ile çok daha ilerilere gidebileceğimizden şüphemiz yoktur.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2021-2022 eğitim öğretim yılının tüm ülkemize başarılı ve hayırlı olmasını dilerken sağlık dolu bir yılı öncelikle ülkemiz ve tüm dünyaya temenni ediyorum. Yeni eğitim öğretim yılımız kutlu ve mutlu olsun.

 

                                                          Ali VURGUN

                                                            Milas İlçe Millî Eğitim Müdürü

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.