MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE BAŞARI ANAHTARI MESLEKİ EĞİTİM SINAV VE BELGELENDİRME MERKEZİ ARASINDA PROTOKOL GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

İlçemizde daha önce hiç açılmamış ve daha önce bu alanda program yapılmamış alanda hem istihdam yaratıp, hem de çalışanların belgelendirmesi yönünde beraber iş birliği yapıldı... Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzde gerçekleştirilen protokole, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsa Bal, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram, Başarı Anahtarı-Milas Mesleki Yeterlilik Eğitim Sınav ve Belgelendirme Merkezi Koordinatörü Mehmet Sert katıldı. Protokol hakkında açıklamalarda bulunan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tunahan Bayram; “Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü imkânları, belli başlı kurslar açmakta yetersiz kalmakta. Başarı Anahtarı bu konuda mesleki yeterlilik kuruluyla olan bağlantılarından dolayı, özel öğretim kurumu açmak için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuru yapmıştır. Bu aşamada da kurum açılana kadar, Halk Eğitim Merkezi yine imkânları doğrultusunda açamadığı, pide yapımı, cilt bakım epilasyon, havuz operatörlüğü gibi kurslarla ilgili olarak, Başarı Anahtarı belli yerlerle fiziki şartlar protokolünü yaparak, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvurmuştur. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de bu konuda protokoller yaparak bu konuda halkın ihtiyaçlarını karşılama yoluna gitmiştir” dedi. Tunahan Bayram’dan sonra söz alan Başarı Anahtarı-Milas Mesleki Yeterlilik Eğitim Sınav ve Belgelendirme Merkezi Koordinatörü Mehmet Sert; “Cilt ve güzellik bakım kurslarımız, akabinde turizm ve otelcilik, yiyecek ve içecek, aşçılık üzerine kurslarımız başlayacak. Başarı Anahtarı Mesleki Yeterlilik Geçici Sınav Merkezi olarak da Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından akredite edilen kurumların Milas temsilciliğini yapmaktayız. Aynı zamanda Milli Eğitim Bakanlığı ve Mesleki Yeterlilik Kurumu’nun yetkilendirmiş olduğu kurumlarla beraber İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin iş birliği yapması sonucunda, Başarı Anahtarı Mesleki Yeterlilik Sınav ve Belgelendirme kuruluşu olarak, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzle bir protokol imzaladık. Milas’ta daha önce hiç açılmamış ve daha önce bu alanda program yapılmamış alanda hem istihdam yaratıp, hem de çalışanların belgelendirmesi yönünde beraber iş birliği düzenledik ve inşallah sektörümüze, çalışanlarımıza ve iş yerlerimize istihdam ve ekonomimize katkısı olur” diyerek sözlerini noktaladı.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜMÜZ İLE BAŞARI ANAHTARI MESLEKİ EĞİTİM SINAV VE BELGELENDİRME MERKEZİ ARASINDA PROTOKOL GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

09-10-201809-10-201809-10-201809-10-2018

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.