MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

İl Müdürümüz Emre Çay, Kurban Bayramı vesilesiyle bir mesaj yayımladı.
İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ EMRE ÇAY'IN KURBAN BAYRAMI MESAJI

Bayramlar; barış, dostluk, kardeşlik, dayanışma, birlik ve beraberlik duygularının en üst düzeyde yaşandığı müstesna günlerdendir. Böylesine güzel hasletleri bünyesinde barındıran bir Kurban Bayramı'na daha kavuşmanın mutluluk ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz.

Bir yılı aşkın süredir tüm insanlığın büyük bir sağlık sınavından geçtiği Covid-19 salgınında, önemli bir yol kat edildi. Alınan sağlık tedbirlerinin yanında, aşılamanın başlamasıyla birlikte vaka sayılarındaki düşüş, umutlarımızı yeşertti. Sosyal kısıtlamanın sona erdiği bu bayramda, özlemlerimiz de nihayet son buluyor. Gönüllerin muhabbetle dolduğu, yardımlaşmanın en üst seviyede yaşandığı, barışın kol gezdiği bu mübarek günde; aile büyüklerimizi, eş dost ve akrabalarımızı arayıp sorarak ziyaret ederek çocukları sevindirerek muhtaç olanlara yardım elini uzatarak bayramın maneviyatını yüreklerimizde hissedebilir, gönüllerde hoş bir seda bırakabiliriz.

Daha nice bayramları hep birlikte sağlıklı ve huzur içinde geçirmek, aynı sıkıntıları bir daha yaşamamak adına toplumsal mücadelemizi sürdürmeli, aşılarımızı olmalı, bayram ziyaretlerinde maske ve mesafe tedbirlerini elden bırakmamalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, Kurban Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutluyor; bu mübarek bayramın kalplerimize huzur, ülkemize, İslam âlemine ve tüm dünyaya barış ve esenlik getirmesini diliyorum.

Sevgi ve saygılarımla, iyi bayramlar...

      

        Emre ÇAY

İl Milli Eğitim Müdürü


19-07-2021

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.