MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Projelere İmza Atmaya Devam Ediyor!

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz Projelere İmza Atmaya Devam Ediyor!

 

Müdürlüğümüz tarafından Güney Ege Kalkınma Ajansı'na sunulan '3 Boyutlu Yazıcı ve Modelleme Sistemleri Eğitimi' projesi destek almaya hak kazandı.

Proje sözleşmesi Güney Ege Kalkınma Ajansı Muğla yatırım ofisinde İlçe Milli Müdürümüz İsa Bal, Geka Bölge Müdürü ve temsilcileri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi personeli Halime Karaca Önel'in katılımlarıyla imzalandı.

İmza Protokolünde açıklamada bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz İsa Bal Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyon Programı kapsamında Meslek Liselerimizde verilen eğitimin niteliğini artırmak ve meslek liselerinin tercih edilen liseler arasında olmasını sağlamak amacıyla Güney Ege Kalkınma Ajansı ile imzaladığımız protokol kapsamında Meslek Liselerimizin elektrik, metal teknolojisi, makine teknolojisi, inşaat teknolojisi, bilişim teknolojileri, grafik tasarımı, uçak gövde bakım alanlarında çalışan meslek dersi öğretmenlerimize 3 d yazıcı eğitimi vereceğiz. 25 meslek dersi öğretmeninin katılacağı eğitim toplamda 5 gün sürecek ve tamamen uygulamaya dönük olacaktır diyerek İlçemize hayırlı olmasını diledi.

Teknolojinin hızla değişmesi, sanal dünyanın ön plana çıkması ve İnternet ağının yaygınlaşmasıyla çağımız hızla Endüstri 4.0 devrine girmektedir. Endüstri 4.0 devri denildiği zaman karşımıza nesnelerin interneti, öğrenen robotlar, artırılmış gerçeklik, büyük veri ve veri analitiği, 3 B yazıcılar gibi kavramlar karşımıza çıkmaktadır. Bu kavramlar arasında olan 3 b yazılar sayesinde nesneler, cisimler bilgisayarda tasarlanarak ürüne dönüşebilmektedirler. Böylelikle ortaya somut 3 boyutlu ürün çıkmaktadır. Dolayısıyla öğrenme kalıcı hale gelmektedir. 3 b yazıcılar sağlık, inşaat, grafik, aşçılık, mimarlık nano teknoloji, yapay organ yapımı gibi birçok alanda kullanılmaktadır. 3 b yazıcılar son yıllarda eğitim camiasında da kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle meslek liselerinde uygulama örnekleri mevcuttur. Endüstri 4.0 devrine girerken meslek elemanlarının donanımlı ve çağın gereklerine uygun yetişmesi son derece önem arz etmektedir. Dünyada ve ülkemizde 3 b yazıcılar sayesinde meslek liselerinde ürün odaklı çalışmalar yapılarak öğrencinin motivasyonunun artması, proje odaklı çalışması, beceri geliştirmesi ve teknolojiyi doğru kullanmayı öğrenmesi sağlanmaktadır.

 

27-08-201927-08-2019

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.