MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KANTİN İŞLETMECİLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI

KANTİN İŞLETMECİLERİ İLE TOPLANTI YAPILDI

 

Müdürlüğümüze bağlı okullarımızda Okul Aile Birliği tarafından işletilen Kantin ve Büfelerin iş ve işlemleri ile ilgili Milas Halk Eğitim Merkezi toplantı salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal’ın başkanlığında okul müdürleri, okul aile birliği başkanları ve kantin/büfe işletmecileri ile saat 10:00 ‘da toplantı yapıldı.

 

Milli Eğitim Müdürü İsa Bal toplantının açılış konuşmasını yaptı. Toplantıda kantinde bulunması gereken temel özelliklere değindi.  Özellikle hijyen konusunun üzerinde durdu. İsa Bal, yapılacak olan bu ticarette kantincilerin öğrencilere karşı tavırlarında davranış kurallarına uygun hareket etmeleri gerektiğine değindi. Ürün satışlarında fiyat listesinin imzalı ve tarihli olarak cama asılmasını, fiyat listesini oluştururken dışarıdaki fiyatlardan daha aşağıda olmasını istedi.Kalitesiz, çocuk sağlığını tehlikeye düşüren asitli yiyecek ve içeceklerin, oyuncak tarzı ürünlerin satılmamasını, iyi markaların kantinlerde bulunması gerektiğini belirtti.

 

Milli Eğitim Şube Müdür Akın Coşkun,  toplantının amacının kantin işletme esaslarının ve kantin işletmecilerinin dikkat etmesi gereken hususların anlatılması olduğunu söyleyerek konuşmaya başladı.  Konuşmasına kantinde satılması uygun olan ve olmayan ürünlerin listesini okuyarak devam etti.

30-09-201630-09-2016

30-09-2016

 

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.