MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ İSA BAL'IN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BİRİNCİ YARIYIL MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ İSA BAL'IN 2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BİRİNCİ YARIYIL MESAJI

2021 - 2022 Eğitim - Öğretim yılının birinci dönemini öğrencilerimizin gayreti ve ilgisi, öğretmenlerimizin sabrı ve büyük özverisi, velilerimizin takdir edilesi desteğiyle bitirmenin mutluluğu içindeyiz.

Salgın döneminde çok zorluk çektiğinizin farkındayız. Ancak bizler her zorluk ile birlikte bir kolaylık olduğu inancıyla, zorlukların başarımızın değerini arttıran süsler olduğunu biliyoruz.  Bu dönemde öğrencilerimizin sınıflarında, sıralarda öğretmenleri ve arkadaşları ile birlikte yüz yüze eğitim almalarını ve onların sesleri ile süslenen okullarımızda buluşmanın sevincini yaşıyoruz.

Eğitim kıvılcımla ateş yakmaktır. Salgında da hastalıkta da sağlıkta da bizler bu kıvılcımlar ile ateşimizi söndürmemeliyiz. Engeller olacak, hatalar olacak ama bu süreçten yavrularımızın çok çalışırsa güçlenerek çıkacağını da iyi biliyoruz.

Atatürk "Bu millete gideceği yolu gösterirken dünyanın her türlü ilminden, keşiflerden, ilerlemelerden istifade edelim, lâkin unutmayalım ki, asıl temeli kendi içimizden çıkarmak mecburiyetindeyiz."sözü ile motivasyonumuzun kaynağının yüce değerlerimiz, ilkelerimiz ve köklü tarihimiz olduğunu belirterek bugünümüze kılavuz olmaktadır. Ve budoğrultuda yürüttüğümüz çalışmalarımızda en büyük başarı ve tüm takdir şüphesiz öğretmenlerimizindir.

"Yorulacaksan, zorlanacaksan, şikâyetçi olacaksan, keşkelere sığınacaksan, söze ama diye başlayacaksan; girme aşk yoluna..." diyor Mevlana. Öğretmenlerimiz girdikleri bu eğitim yolunda yorulsalar da zorlansalar da çocuklarına ışık saçmak için ellerinden gelen tüm çabayı göstererek sabırla geleceğimizi bugünden hazırlamaktadırlar.

Eğitimin temel amacı, çocukları kendi yeteneklerinin bilincine vardırmaktır. Çocuklarımızın karnelerindeki notlar sadece derslerde bir dönem gösterdikleri performansın yansımasıdır. Ailelerimizin özverili tutumları, çocuklarımızın her zaman yanlarında olduklarını hissettirmeleri notlardan, teşekkür ve takdir belgelerinden daha değerli, daha önemlidir. Bu vesileyle, karne alan tüm öğrencilerimizi kutluyor, eğitim yolculuklarında enerjilerini daha verimli kullanmaları için verdiğimiz molayı iyi değerlendirmelerini diliyorum. Tüm öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve ailelerinin mutlu, sağlıklı ve güzel bir tatil geçirmelerini temenni ediyorum.                                                                                                  

İsa BAL

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.