MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HEDİYEM 81 İLİN 81 ÖĞRETMENİNE

HEDİYEM 81 İLİN 81 ÖĞRETMENİNE

Geçen yıl başlayan ´Hediyem 81 ilin 81 öğretmenine´ adlı proje kapsamında hazırlanan koliler, imzalanan protokol ile öğretmenlere gönderildi.

24 Kasım Öğretmenler Gününün yaklaşması dolayısıyla; öğretmenlerimizi hazırladığımız küçük bir sürprizle mutlu etmek; kendilerine değer verildiğini hissettirmek ve etkinliğin 81 ilimizde uygulanması ile Milas İlçesinde öğretmenlere verilen değer ve önemin sadece Milas ile sınırlı kalmadığını tüm ülkemizdeki vefakâr ve cefakâr öğretmenlerimize değer verildiğini göstermek; toplumda öğretmenler gününe dikkat çekmek ve tüm ülkede bu konuya karşı farkındalık oluşturmak; diğer kurumlarla işbirliği yaparak bu kurumların da öğretmenlerimize değer verdiğini göstermek ve kurumlar arası iletişimi arttırmak; eğitimin tüm paydaşlarının etkileşimini arttırmak; İlçemizin tanıtımına katkı sağlamak gibi amaçlardan yola çıkılarak hazırlanan “HEDİYEM 81 İLİN 81 ÖĞRETMENİNE” projesinin protokolü Milas Kaymakamlığı, Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Milas İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü arasında imzalandı.

Sakarya Ortaokulu’nda düzenlenen Milas Kaymakamı Eren Arslan, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, Milas Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Eşref Arslan’ın katıldığı protokol imza töreninde konuya ilişkin kısa bir açıklama yapan Milas Kaymakamı Eren Arslan geçen yıl ilk kez denenen projenin çok olumlu bir şekilde geri dönüşlerinin olduğunu belirterek şöyle dedi: “24 Kasım Öğretmenleri Günü münasebetiyle ülkemizin dört bir köşesinde görev yapan öğretmenlerimize, hem onların öğretmenler gününü kutlamak, hem de bu vesile ile öğretmenlerimizin bu anlamlı günlerini kendimiz açısından avantajlı duruma çevirmek için ilçemizi tanıtıcı, Milas’a özgü ürünlerimizden ‘çam sakızı çoban armağanı’ diyebileceğimiz hediyelerimizi geçen yıl göndermiştik.
Hiç aklından böyle bir şeyi geçirmeyen öğretmenlerimiz, sabah okuluna geldiğinde, hiç tanımadığı insanlardan aldığı bir hediye ile eminiz ki mutlu olmuştur. Sınıfında, öğrencilerine eminiz ki en azından Milas ile ilgili birkaç kelime söylemiştir. Bu durumu sağlayarak ülkemizin dört bir köşesinde ilçemizden bahsettirmiş olduk. Bu anlamlı, sembolik güzel düşünceden dolayı başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum.
Kurumlarımız aracılığıyla bir gönül köprüsü kuruldu ve ülkemizin dört bir tarafındaki öğretmenlerimize küçük de olsa bir hediye gönderiyoruz. Bu konuda PTT müdürlüğümüz, Tariş ve diğer zeytinyağı üreticileri, Süt Birliği ve diğer STK’lar da de bizlere katkı sundu, onlara da teşekkür ediyoruz.
Milas gerçekten bu ortak hareket etme becerisiyle, her alanda örnek bir çalışma sergiliyor. Bu işbirliğinin artarak devam etmesini, ilçemize ve ülkemize katı sağlamasını temenni ediyorum. Ülkemizde birlik ve beraberliğe, birbirimizi sevmeye, anlamaya, birbirimize destek vermeye en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde bu küçük, kalpleri mutlu edecek hediye ile de Milas olarak biz de çorbaya tuz koyduğumuza inanıyorum ve katkı sunan herkese tekrar teşekkür ediyorum.”

Yapılan konuşmanın ardından hazırlanan protokol metni imzalndı ve koliler, öğretmenlere gönderilecek mektuplarla birlikte yola çıkarıldı.

 

 

 

 

 

20-11-201820-11-201820-11-2018

 

 

 

 

 

 

20-11-201820-11-201820-11-201820-11-201820-11-201820-11-201820-11-2018

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.