MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÜMÜŞDOĞA'DAN ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ

GÜMÜŞDOĞA'DAN ÖĞRENCİLERE TABLET DESTEĞİ

İlçemizde faaliyet göstermekte olan Gümüşdoğa firması, salgın dolayısıyla uzaktan eğitim sürecinde ekonomik nedenlerle tablet ya da bilgisayara ulaşamayan ailelerin çocuklarına ulaştırılmak üzere 100 tablet hediye etti.

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen tablet teslim törenine Gümüşdoğa Firma yetkilisi ve İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal katıldı.

Tablet teslim töreninde kısa bir açıklama yapan Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal; "Uzaktan eğitime bilgisayar ya da tablet olmadığı için ulaşmakta zorluk çeken 1100 civarında öğrencimiz bulunuyor. Gümüşdoğa Su Ürünleri adlı firma bize ulaştı ve dar gelirli ailelerin çocuklarına 100 adet tablet vermek istediklerini bildirdiler. Bunun üzerine kendilerine, elimizdeki 1100 kişilik listeyi verdik ve öğrencileri kendilerinin belirlemelerini istedik.

Kendileri listeyi aldı ve içerisinden 100 öğrenciyi belirledi. Bugün de 100 adet tableti ve listeyi bize teslim ettiler. Biz de hemen bugün bu 100 öğrenciye ulaşarak tabletlerini teslim edeceğiz. Öğrencilerimiz ve aileleri adına yardımsever Gümüşdoğa firmasına teşekkür ediyoruz dedi.

Müdür Bal son olarak bugüne kadar 300 adet bakanlık, 300 adet ise hayırsever vatandaşlar aracılığıyla toplamda 600 adet tablet dağıtımının yapıldığını belirtti.

Gümüşdoğa firma yetkilisi ise bu zorlu salgın sürecinde uzaktan eğitim faaliyetlerine erişimde sorun yaşayan öğrencilerimize yardım fırsatı verilmesinden dolayı Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal'a teşekkür etti.

Yapılan açıklamaların ardından tabletler İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal'a, Gümüşdoğa firma yetkilisi tarafından teslim edildi.

30-03-202130-03-202130-03-2021

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.