MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Güllük İlkokulunda İlk Ders Zili Çaldı.

Güllük İlkokulunda İlk Ders Zili Çaldı.

Yeni Güllük İlkokulu binasının tamamlanarak eğitim-öğretime başlaması dolayısıyla Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk ders zili etkinliği ve İstiklal Marşı töreni düzenlendi.

 

Düzenlenen törene; Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke, Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, AK Parti İlçe Başkanı Emin Çelik, MHP İlçe Başkanı Emin Nazmi Ünlüsoy, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, hayırsever Yüksel Kadık, ilçe milli eğitim şube müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın Koru Yüksel Çağlar Ortaokulu öğrencileri tarafından müzik öğretmeni İbrahim Başpınar yönetiminde müzik aletleri ile canlı olarak çalınıp okunmasıyla başlayan törende ilk olarak Milas Yörük Türkmen Kültür Derneği üyelerinin halk oyunları gösterisi yer aldı. Halk oyunları gösterisinin ardından törende okul öğrencilerinin zeybek gösterisi ve şiir okuması sonrasında ilk konuşma Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal tarafından yapıldı.

 

Müdür Bal yapmış olduğu etkinlik açılış konuşmasında 'Güllük ilköğretim okulumuz ikili eğitim yapmaktayken bir buçuk yıl önce temelleri atılan okul binamızın yapımının tamamlanmasıyla birlikte normal eğitime başlayacaktır.  Daha önceki yıllarda hayırseverimiz Yüksek Kadık tarafından arsası bağışlanan okulumuz 16 derslikli olup 350 öğrenciye hizmet verecektir.

 Okul binamızın Güllük Mahallemize yapımında ve ilçemizde bu hafta hiç bir yere nasip olmayacak şekilde üç okulumuzu üç gün arka arkaya açılmasında emeği geçen kıymetli milletvekilimiz Mehmet Yavuz Demir'e ilçemiz ve kurumum adına sonsuz teşekkür ediyorum.

Okulumuz içerisinde atölyesi, kapalı spor salonu ve konferans salonu bulunan sosyal kullanıma uygun bir eğitim yuvamızdır. Bugün törenini yaptığımız Güllük İlkokulumuz sonrasında diğer yatırımlarımızı da hızlıca tamamlayıp 2023 vizyonunun hedefine büyük katkı sağlayacağımıza yürekten inanıyorum.

Okul arazimizi bağışladıktan sonra açılmasında destek veren hayırseverimiz Yüksel Kadık'a ve emeği geçen tüm hayırseverlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyor, okulumuzun Güllük mahallemize, ilçemize ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum' dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal'ın sonrasında kısa bir konuşma yapan hayırsever Yüksel Kadık; Büyüklerimize saygılarımla küçüklerimize sevgilerimle. Yeni yapılan okulumuzun açılışına hoş geldiniz.  Okulumuzun halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Bugüne kadar yaptık buraya kadar getirdik biz mutluyuz halkımız da mutlu olsun. Bugünün küçükleri yarının büyükleri memleketimize sahip olacaklardır. Katılan herkese teşekkür ediyorum dedi.

 

Düzenlenen ilk ders zili etkinliğinde sıraların mahsun kalmayacağını belirten Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir; konuşmasında 'Okullarımızın açılmasıyla artık bu sıralar mahsun kalmayacak. Çok kıymetli kardeşlerim; geleceğimizin teminatı olan sevgili çocuklarımızdan tek dileğimiz  vatanına, milletine, bayrağına bağlı büyük önderimiz  Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde her zaman devletimizi var etmeleridir.  Bugün ve genel olarak yapılan hizmetler de çocuklarımızın geleceği için yapılmaktadır. Bu güzel okulumuzu çok başarılı ve hızlı bir süreçle bölgemize kazandırılmasında büyük katkı sağlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü, hayırseverimiz Yüksel Kadık'ı ve okula destek veren tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Hepinizi en içten duygularımla, sevgilerimle, saygılarımla selamlıyor okulumuzun öğretmenlerimize  ve öğrencilerimize hayırlı olmasını diliyorum 'dedi.

 

Son olarak konuşma yapan Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke;  'Bugün bir emekler silsilesinin son adımını atmak için buradayız.  1 Mart tarihinde Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığındaki kabine toplantısı sonrasında açıklanan tedbirler kapsamında okullar öğrencilerine öğrenciler okullarına kavuşuyor. Bu hafta başından itibaren güzel Milasımızda üç eğitim yuvasının ilk ders zili törenini gerçekleştiriyoruz. Bu benim için de çok özel ve müstesna haftalardan birisi oldu. Bu  süreçte başta Sayın Milletvekilimiz olmak üzere emeği geçen hayırseverlerimize, bu sürece katkı veren herkese  teşekkür ediyor, eğitim yuvasının  Milasımıza ve bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum' dedi. 

 

Yapılan konuşmaların ardından Mustafa Ünver Böke, Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Garnizon Komutanı Albay Emel Demiryakan, hayırsever Yüksel Kadık ve törene katılan diğer protokol üyeleri açılış kurdelesini keserek, sembolik olarak ders zilini çaldılar ve öğrencileri sınıflarına aldılar.

 

Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Güllük İlkokulunda düzenlenen ilk ders zili etkinliği protokol üyeleri tarafından sınıfların gezilmesi ile sona erdi.

04-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-202104-03-2021

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.