MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

E SINAV MERKEZİ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI.

E SINAV MERKEZİ HAZIRLIKLARI TAMAMLANDI.

Vatandaşların randevu alarak girebilecekleri, açık öğretim kurumları sınavları, kalfalık, ustalık teorik sınavları, amatör telsizcilik sınavları, motorlu taşıtlar sürücü kursiyerleri teorik sınavlarının tümünün yapılacağı Elektronik Sınav Merkezi'nin hazırlıkları tamamlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce birçok il ve ilçede uygulamaya konulan elektronik sınav merkezinin ilçemizde de açılmasının uygun görülmesi sonrasında yapımına başlanılan E Sınav Merkezi, Sakarya Ortaokulu giriş katında tamamlanmış olup aralık ayından itibaren hizmete girecektir.

E Sınav Merkezinin tamamlanması sonrasında merkezi ziyaret eden Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü İsa Bal, "Kısa bir süre önce yapımına başladığımız E Sınav Merkezimizi Bakanlığımız tarafından gönderilen ekipmanlarla ve yerel imkânlarla tamamladık. Elektronik Sınav Merkezi'nin Milas ilçemizde açılması ile birlikte Milli Eğitim Bakanlığı merkezi sınavlarına katılmak isteyen adaylar başka il veya ilçeye gitmek zorunda kalmadan ilçemizde sınavlarına girebileceklerdir. Elektronik Sınav Merkezimiz tüm adaylarımıza ve ilçemize hayırlı uğurlu olsun." dedi.

12-11-202112-11-202112-11-202112-11-2021

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.