MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLSEM ÖĞRENCİMİZ EGE TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

BİLSEM ÖĞRENCİMİZ EGE TÜRKİYE BİRİNCİSİ OLDU

Kanguru Matematik Derneği tarafından yapılan, 'sınav' ve 'final' olmak üzere iki aşamadan oluşan, öğrencilerin matematiğe olan ilgisini arttırmak ve yetenekli öğrencileri motive etmek amacıyla düzenlenen Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması'nda Milas Bilim Sanat Merkezi (BİLSEM) Yetenekleri Fark Ettirme Programı (BYF 1) öğrencisi Ege Keskin Türkiye Birincisi oldu.


Fransa merkezli "Kangourou Sans Frontieres" Derneği'ne bağlı olarak 80'den fazla ülkede uygulanan yarışma, öğrencilerin matematiğe olan ilgisini çekmek ve matematikte yetenekli öğrencileri daha da motive etmek için tüm dünyada var olan bir düşüncenin sonucudur. Her yıl Mart ayının üçüncü haftasında tüm dünyada 6 milyondan fazla öğrenci uluslararası matematik organizasyonun parçası olmakta, Kanguru Matematik Yarışması'na katılmaktadırlar. Kanguru sınavı kategorilere göre 24 - 30 arası sorudan oluşmakta ve sınav 75 - 90 dakika sürmektedir.

23-11-2021

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.