MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMEN GELİŞİM EYLEM PROGRAMI (DÖGEP) ARALIK-OCAK FAALİYET TOPLANTISI YAPILDI

2021-2022 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMEN GELİŞİM EYLEM PROGRAMI (DÖGEP) ARALIK-OCAK FAALİYET TOPLANTISI YAPILDI

 Milas İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi (D.K.A.B) öğretmenleri, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce yayımlanan "Öğretmenlik Mesleği Genel Yeterlilikleri" çerçevesinde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerinin mesleki bilgi, beceri, tutum ve değerler alanındaki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla, Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce hazırlanan "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmen Gelişim Programı" (DÖGEP)  kapsamında yapılan faaliyet programlarının Aralık Ocak ayı toplantısı,  Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Barış ŞENOZAN moderatörlüğünde canlı bağlantı olarak yapıldı.

D.K.A.B Öğretmenleri ''Hazreti Peygamberin Eğitim İlkeleri"  konusunun işlendiği toplantıda  "Hz. Peygamber'in yirmiüç yıl gibi kısa bir sürede, cahiliyenin bütün yönleriyle hüküm sürdüğü bir toplumu güzelliklerle bezeli hâle getirmesinde, cahiliye toplumunu karanlıklardan aydınlığa çıkarmasında pek çok etken olduğu, bunda Hz. Peygamber'in Allah'ın kullarından beklediklerini onlara öğretirken örnek bir eğitimci olarak davranmasının önemli bir yer tutuğu, kavram olarak eğitimde fırsat eşitliği, ayrım yapılmaksızın toplumun tüm bireylerine, yeteneklerini en uygun biçimde geliştirmede eğitim hizmetlerinden eşit ölçüde yararlanma şansının verilmesi şeklinde tanımlanabildiği, Hz. Peygamber'in eğitim ilkelerindeki en önemli hususun, iyiliği emredip kötülükten sakındırmak olduğu, ayrıca iyiliği emredip kötülükten sakındırırken yumuşak bir uslûb kullandığı konularında katılımcılara bilgi verilerek,  iyi dilek ve temennilerle toplantı bitirildi. 

01-03-202201-03-2022

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.