MUĞLA MİLAS İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) Bilgilendirme Mesajıdır.

20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS) Bilgilendirme Mesajıdır.

20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Geçiş Sınavı (LGS), yurt içi ve yurt dışı tüm sınav merkezlerinde birinci oturum 09.30'da, ikinci oturum 11.30'da başlayacaktır. Sözel alanda 50 sorudan oluşan birinci oturum 75 dakika, sayısal alanda 40 sorudan oluşan ikinci oturum 80 dakika olarak uygulanacaktır.
Tüm Türkiye'de olduğu gibi ilçemizde de 34 okulumuzda LGS'yi gerçekleştireceğiz. Olağanüstü koşullar altında yapılacak olan bu sınav için olağanüstü tedbirler alınmış durumda. Gerekli dezenfekten işlemleri yapılmış olup fiziki imkanlar açısından okullarımız sınava tamamen hazırdır
LGS kapsamındaki merkezi sınava girecek öğrenciler, sınav merkezi, bina, salon ve sıra bilgilerine bakanlığımızın '//www.meb.gov.tr/' internet adresi ve e-Okul üzerinden ulaşabilmektedirler. Bu yıl öğrenciler kendi okullarında sınava girebilecekler Fotoğraflı sınav giriş belgesi ise elektronik ortamda okul müdürlükleri tarafından alınıp mühürlenerek onaylandıktan sonra öğrencinin sınava gireceği salon ve sırada hazır bulundurulacaktır. Yani öğrencinin sınav giriş belgesi ile ilgili bir kaygı duymasına gerek yoktur. Ayrıca geçerli kimlik belgelerinde fotoğraf olma koşulu da kaldırılmıştır.
Öğrencilerimiz, gireceği LGS sonucuna göre nitelikli okullarımızı tercih edebileceklerdir. İlçemizde LGS ile öğrenci alan 2 okulumuz vardır. Bunlar Sebahattin Akyüz Fen Lisesi ve Şehit Murat İnci Proje Okulu'dur. Diğer Anadolu ve meslek lisesi türündeki okullarımız adrese dayalı, okul yılsonu başarı puanına göre yerleştirilecektir. Sınav puanı ile öğrenci alan okullarımızın pansiyon seçenekleri bulunmakta olup tercih sürecinde yine okullar ile iletişim halinde olunmalıdır.
Sınav merkezi okullarımız tamamen dezenfekte edilmiş ve alınabilecek tüm tedbirler alınmıştır. Sınav giriş belgeleri masaların üzerinde olacak şekilde hazırlıklarımızı tamamladık sınava girecek olan tüm öğrencilerimize başarılar diliyoruz.

İsa BAL
Milas İlçe Milli Eğitim Müdürü

Hisarbaşı Hoca Bedrettin Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No6 - 0 (252)512 10 47 0 252 513 1773

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.